Problemy w samolocie a bezpieczeństwo pasażerów

Przed podniebną podróżą wiele osób zastanawia się co zrobić, aby lot minął bezstresowo i w przyjemnej atmosferze oraz jak zachować się w razie nieoczekiwanych sytuacji. Niezwykle ważnym krokiem jest dokładnie zapoznanie się z wszystkimi zasadami bezpieczeństwa, obwiązującymi na pokładzie samolotu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń oraz zrelaksować się podczas wyprawy. Przed startem należy uważnie wysłuchać zaleceń i nakazów stewardess oraz kapitana załogi. Jedną z najważniejszych zasad jest konieczność zapięcia pasów w trakcie trwania całego lotu. Dzięki temu turbulencje staną się całkowicie niegroźne.

Turbulencje podczas lotuAby uniknąć wypadków, przelatując przez obszar turbulencji, warto również umieścić swój bagaż podręczny pod siedzeniem zlokalizowanym naprzeciwko. W górnym schowku nie mogą znajdować się rzeczy ciężkie. W przeciwnym wypadku groziłoby to upadkiem bagażu na głowę pasażera. Należy również pamiętać, iż ze względu na zakłócenia pracy silnika telefony komórkowe, laptopy i wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne muszą być wyłączone w momencie startu oraz lądowania maszyny.

Osoby odczuwające dyskomfort, spowodowany bólem uszu (co zdarza się na skutek zmiany ciśnienia), powinny w trakcie podróży zatkać nos oraz usta i spróbować wydmuchać z płuc powietrze. Inny sposób to żucie gumy oraz przełykanie śliny i ziewanie. Dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną jest natomiast wybieranie miejsc koło okna, dzięki czemu nie traci się z pola widzenia linii horyzontu. Należy również pamiętać, że palenie papierosów jest surowo zabronione. Osoby uzależnione muszą więc zabrać ze sobą specjalne gumy lub plastry nikotynowe.

Kolejny problem, z którym można się zetknąć podczas lotu to bardzo suche powietrze. Pasażerowie używający soczewek powinni zrezygnować z ich stosowania w trakcie trwania połączenia. Turyści obawiający się lotu mogą wybierać w samolocie miejsca, znajdujące się z tyłu maszyny. Zwiększa to szanse przeżycia gdy uderza ona w inny obiekt.

Warto mieć również świadomość, iż najbezpieczniejsze siedzenia zlokalizowane są w tym samym rzędzie, w którym znajduje się wyjście ewakuacyjne oraz jeden rząd przed nim i za nim. Podróż samolotem wcale nie musi być stresująca i uciążliwa. Stosując wszystkie zasady bezpieczeństwa lot może okazać się wspaniałym doświadczeniem i miłą przygodą dla każdego pasażera.